Szurkolóinknak idén is lesz lehetősége elővételben megváltani a szezonbérleteket.

Részletek

EBYSL: A Znojmo és a Linz is fejet hajtott
2014.10.13. 10:41
Küzdelmes mérkőzéseken ugyan, de a lényeg, hogy mindkét mérkőzését megnyerte az EBYSL-ben szereplő juniorcsapatunk a hétvégén. A Znojmót 3-1-re, a Linzet idegenben 6-3-ra sikerült legyőzni.

Fantasztikus mérleggel vezeti Tyler Dietrich gárdája az osztrák U20-as bajnokságot, hiszen 15 meccsen a lehetséges 45 pontból 44-et bezsebeltek a mieink.
Így aztán már-már papírforma-eredménynek számított mindkét hétvégi győzelem, előbb a Raktár utcában a Znojmo, majd idegenben a Linz ellen.
A szombati mérkőzés bő félóra után eldőlt, hiszen csapatunk Pillók Martin ötödik percben lőtt góljával gyorsa vezetést szerzett, majd Mazzag Dániel és Szaller Márk is eredményes volt, így már 3-0-ra is vezettek Akadémistáink.
A csehek erejéből csak a szépítésre futotta, a második harmad lefújása előtt néhány másodperccel Racicky talált a hálónkba, ennek ellenére a záró húsz percben már nem volt ereje visszajönni a meccsbe a Znojmónak, amely így 3-1-es vereséggel távozott Székesfehérvárról.
A tabella harmadik helyén álló csehek után egy osztrák csapat, a Linz várt együttesünkre másnap, ám ellenük sem volt pardon. Igaz ez akkor is, ha tudjuk: a házigazda Linz ezúttal megszorongatta csapatunkat, s jóval izgalmasabb, fordulatosabb bajnoki volt ez, mint a Znojmo elleni, holott a Linz egy hellyel az Orli mögött tanyázik a tabellán.
A lényeg, hogy a fehérvári juniorok mindegyik harmadot megnyerték (2-1, 3-2, 1-0), ám ebből is látszik, hogy nagy küzdelem folyt a jégen – de a címvédő győzelme nem forgott veszélyben.
Góljainkat Sárpátki (2), Korbuly, Pados, Reisz, és Tóth Gergő szerezték, az ellenféltől Pastl (2) és Gaffal volt eredményes.
Csapatunk legközelebb október 18-án, 19.40-től St. Pöltenben lép jégre bajnoki mérkőzésen az EBYSL-ben, előtte, 15-én viszont a Miskolcot fogadja a junior OB I-ben.