Szurkolóinknak idén is lesz lehetősége elővételben megváltani a szezonbérleteket.

Részletek

Straubing Tigers - Fehérvár AV19 4-0
2015.08.23. 18:58
A felkészülés újabb állomásán a DEL-ben szereplő Straubing Tigers csapata következett. A mérkőzésen a hazaiak 4-0 arányban diadalmaskodtak.

Straubing Tigers – Fehérvár AV19 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Fehérvár AV19: Hetényi Z. – Szirányi, Wehrs, Kóger, Nagy, Becze – Brocklehurst, Orbán, Kovács, Sikorcin, Sárpátki – Szaller, Varga, Connolly, Francis, Blackwater – Szabó D., Benk, Vincze
Vezetőedző: Rob Pallin
Gólszerzők: Hedden, Urban, Brandl, Röthke

A német harmadik ligás Landshut elleni pénteki kiütéses győzelem után jóval keményebb feladat várt a Fehérvár AV19-re, hiszen a német elsőosztályban szereplő Straubing Tigers volt Sikorcinék következő ellenfele.

A meccs előtt a hazaiak egy mutatós söröskorsóval ajándékozták meg csapatunkat, melyet a kapitány, Kovács Csaba vehetett át. Az első percekben azonnal támadólag léptünk fel, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani a Tigrisek kapuja előtt. Az 5. percben némileg váratlanul vezetést szerzett a házigazda; Hedden helyezte a hálóba a hátsó palánkról visszapattanó korongot (1-0). A harmad derekán kétszer egymás után is emberelőnybe kerültünk, és tüzeltünk is becsülettel, de nem sikerült egyenlíteni. Öt perccel a szünet előtt újabb előny következett, de ezt is eltékozoltuk. Az utolsó percekben beszorultunk, de újabb gól nem esett. 0-1-el mehettünk az első pihenőre.

A középsÅ‘ húsz perc játéka épp az elÅ‘zÅ‘ harmad ellentétje volt. Az elsÅ‘ öt perc ezúttal a hazaiaké volt, több veszélyes lövés süvített Hetényi kapuja felé, de gól nem született. Francis helyzeténél úgy tűnt, felvettük a meccs fonalát, de rögtön ezután Szirányi és Connolly is a kiállítás sorsára jutott, a kettÅ‘s emberelÅ‘nyt pedig Urban kihasználta (2-0). A folytatásban is többet támadott a házigazda, köszönhetÅ‘en a sok összeszedett fehérvári kiállításnak, de a jól védÅ‘ Hetényinek köszönhetÅ‘en nem kerültünk nagyobb hátrányba.

A záró harmad elején is a hazaiak voltak aktívabbak, csak elvétve jutottunk el a német kapuig. A 43. percben Connolly és Yeo kakaskodása csempészett némi izgalmat a mérkőzésbe, mindketten mehettek a büntetőpadra, de ott is folytatták a szócsatát. A 47. minutumban aztán eldőlt a mérkőzés; Brandl is bevette a fehérvári kaput (3-0). Négy perccel később kettős emberelőnybe került a Straubing és Röthke lezárta a meccset (4-0). Sok kiállítás és tilos felszabadítás tördelte a játékot, szurkolói szemmel nem volt túl élvezhető ez a játékrész. Nyolc perccel a vége előtt kettős emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk megszerezni a becsületgólt. A végére pedig egy kivédekezett emberhátrány és egy straubingi kapuvas maradt. Az eredmény már nem változott, a hazaiak 4-0-ra megnyerték az összecsapást.