Szurkolóinknak idén is lesz lehetősége elővételben megváltani a szezonbérleteket.

Részletek

EVL Landshut - Fehérvár AV19 1-7
2015.08.21. 22:20
A felkészülés újabb állomásán Rob Pallin csapata magabiztos gyÅ‘zelmet aratott a német harmadosztályban szereplÅ‘ ellenfelével szemben.

EVL Landshut – Fehérvár AV19 1-7 (0-2, 0-3, 1-2)
Fehérvár AV19: Rajna – Wehrs, Szirányi, Kóger, Nagy, Sárpátki – Orbán, Brocklehurst, Connolly, Francis, Blackwater – Varga, Szaller, Kovács, Sikorcin, Banham – Szabó D., Vincze, Benk, Becze
Vezetőedző: Rob Pallin
Gólszerzők: Francis (2), Nagy (2), Wehrs (2), Banham

Az első harmadban bőven gyakorolhatták a felek a speciális játékhelyzeteket. A számtalan kiállítás miatt, hol az egyik, hol a másik gárda volt emberelőnyben, de gyakori volt a négy a négy elleni játék is. A 8. percben előbb Wehrs és Rajna együttes erővel óvták meg a kapunkat a góltól, majd az ellentámadásból megszületett az első fehérvári gól; Francis a jobb oldali bedobókörből lőtte ki a rövid felsőt (0-1). Orbán kapuvasakor közel jártunk a másodikhoz is, amit végül a 14. minutumban ismét Francis szerzett. Támadónk ezúttal egy lecsorgót lőtt közelről a hálóba, így megnyugtató előnnyel mehettünk a szünetre (0-2).

A középsÅ‘ harmadban is aktív volt a Landshut, de igazán veszélyes helyzetet csak elvétve tudtak kialakítani, jól zárt a fehérvári retesz. Továbbra is sokat ütközve játszottunk, ez pedig elvette a hazai támadások élét. A mérkÅ‘zés felénél aztán egy szép Sárpátki-Kóger-Nagy összjáték végén utóbbi lÅ‘tt a hálóba (0-3). Két perccel késÅ‘bb emberelÅ‘nybe kerültünk, Banham lövése még kijött a kapusról, de érkezett Wehrs, aki nem hibázott (0-4). A harmadot egy bravúrosan kivédekezett kettÅ‘s emberhátrány és egy Volán gól zárta; Kóger és Nagy ugrottak ki és Bigi meglÅ‘tte saját maga második, csapata ötödik gólját (0-5).

A záró etapra már eldÅ‘lt a mérkÅ‘zés, csak a számszerű eredmény volt kérdéses. Két perc sem telt el ebbÅ‘l a játékrészbÅ‘l, amikor Kovács Csaba átadásából Banham is betalált (0-6). Ezután Kóger lÅ‘tt csilingelÅ‘ kapuvasat, majd Orbán és Brocklehurst is bunyózott egy jót egy-egy hazai játékossal, mehettek is végleg az öltözÅ‘be. Szűk öt perccel a vége elÅ‘tt összejött a becsületgól a hazaiaknak (1-6), de a slusszpoént Wehrs szállította; az 58. percben köténygóllal zárta le végleg az összecsapást (1-7).

Folytatás vasárnap 16:30-tól, amikor a Straubing Tigers otthonában lépnek jégre Kógerék.